100ZLH680MEFC18X35.5
Part number:
100ZLH680MEFC18X35.5
describe:
CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 0
quantity
unit price
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.709" Dia (18.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.295" (7.50mm)
  • Lifetime @ Temp.
    10000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    1.476" (37.50mm)
  • Capacitance
    680 µF
  • Voltage - Rated
    100 V
  • Impedance
    27 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.573 A @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.86 A @ 100 kHz