25TZV100M6.3X8
Part number:
25TZV100M6.3X8
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 23209
minimum : 0
quantity
unit price
price
900
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Size / Dimension
    0.248" Dia (6.30mm)
  • Polarization
    Polar
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Applications
    Automotive
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Surface Mount Land Size
    0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.315" (8.00mm)
  • Capacitance
    100 µF
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Impedance
    340 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    150 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    300 mA @ 100 kHz