35TZV330M10X10.5
Part number:
35TZV330M10X10.5
describe:
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD
BUY NOW add to cart
inventory 268235
price
500
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Surface Mount Land Size
    0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.413" (10.50mm)
  • Capacitance
    330 µF
  • Voltage - Rated
    35 V
  • Impedance
    90 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    510 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    850 mA @ 100 kHz