35TZV4R7M4X6.1
Part number:
35TZV4R7M4X6.1
describe:
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD
BUY NOW add to cart
inventory 9963
price
2000
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.157" Dia (4.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Surface Mount Land Size
    0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.240" (6.10mm)
  • Capacitance
    4.7 µF
  • Voltage - Rated
    35 V
  • Impedance
    1.45 Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    27 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    90 mA @ 100 kHz