400LLE3R3MEFC8X11.5
Part number:
400LLE3R3MEFC8X11.5
describe:
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL
BUY NOW add to cart
inventory 198458
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.315" Dia (8.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.138" (3.50mm)
  • Lifetime @ Temp.
    15000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    0.512" (13.00mm)
  • Capacitance
    3.3 µF
  • Voltage - Rated
    400 V