4820P-2-103
Part number:
4820P-2-103
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES ARRAY 19 RES 10K OHM 20SOIC
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
None
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 0
quantity
unit price
price
2000
specifications
  • Resistance (Ohms)
    10k
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    80mW
  • Circuit Type
    Bussed
  • Number of Pins
    20
  • Package / Case
    20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.540" L x 0.220" W (13.72mm x 5.59mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package
    20-SOM
  • Height - Seated (Max)
    0.094" (2.40mm)