6.3TZV22M4X6.1
Part number:
6.3TZV22M4X6.1
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 7340
minimum : 0
quantity
unit price
price
2000
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Size / Dimension
    0.157" Dia (4.00mm)
  • Polarization
    Polar
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Applications
    Automotive
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Surface Mount Land Size
    0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.240" (6.10mm)
  • Capacitance
    22 µF
  • Voltage - Rated
    6.3 V
  • Impedance
    1.35 Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    28.8 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    90 mA @ 100 kHz