63ZLJ680MG412.5X35
Part number:
63ZLJ680MG412.5X35
describe:
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
package:
Tape & Box (TB)
BUY NOW add to cart
inventory 18266
price
500
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.492" Dia (12.50mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)
  • Lifetime @ Temp.
    10000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    1.457" (37.00mm)
  • Capacitance
    680 µF
  • Voltage - Rated
    63 V
  • Impedance
    24 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.672 A @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.04 A @ 100 kHz