ALS30A332NF450
Part number:
ALS30A332NF450
describe:
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1721
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    3.032" Dia (77.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Lead Spacing
    1.252" (31.80mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    20000 Hrs @ 85°C
  • Height - Seated (Max)
    4.213" (107.00mm)
  • Capacitance
    3300 µF
  • Voltage - Rated
    450 V
  • Impedance
    30 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    13.8 A @ 100 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    21.2 A @ 10 kHz