ALS30A682NT500
Part number:
ALS30A682NT500
describe:
CAP ALUM 6800UF 20% 500V SCREW
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1603
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    3.032" Dia (77.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Lead Spacing
    1.252" (31.80mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    34mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    20000 Hrs @ 85°C
  • Height - Seated (Max)
    8.740" (222.00mm)
  • Capacitance
    6800 µF
  • Voltage - Rated
    500 V