B41002A3226M
Part number:
B41002A3226M
describe:
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.157" Dia (4.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Lead Spacing
    0.059" (1.50mm)
  • Lifetime @ Temp.
    1000 Hrs @ 85°C
  • Height - Seated (Max)
    0.315" (8.00mm)
  • Capacitance
    22 µF
  • Voltage - Rated
    10 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    35 mA @ 120 Hz