B41002A3475M
Part number:
B41002A3475M
describe:
CAP ALUM 4.7UF 20% 10V RADIAL
  • Tolerance
    ±20%
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Lifetime @ Temp.
    1000 Hrs @ 85°C
  • Capacitance
    4.7 µF
  • Voltage - Rated
    10 V