B41231C9188M000
Part number:
B41231C9188M000
describe:
CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    1.181" Dia (30.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 85°C
  • Height - Seated (Max)
    1.260" (32.00mm)
  • Capacitance
    1800 µF
  • Voltage - Rated
    100 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.49 A @ 120 Hz