B41252A0228M000
Part number:
B41252A0228M000
describe:
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP
BUY NOW add to cart
inventory 2225
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.866" Dia (22.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    1.850" (47.00mm)
  • Capacitance
    2200 µF
  • Voltage - Rated
    80 V