B41252B228M
Part number:
B41252B228M
describe:
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 2120
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    1.000" Dia (25.40mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    1.457" (37.00mm)
  • Capacitance
    2200 µF
  • Voltage - Rated
    80 V