B41605A5279M002
Part number:
B41605A5279M002
describe:
CAP ALUM 27000UF 20% 25V SNAP
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    5000 Hrs @ 125°C
  • Capacitance
    27000 µF
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Ripple Current @ High Frequency
    10 A @ 10 kHz