B41605A8818M002
Part number:
B41605A8818M002
describe:
CAP ALUM 8100UF 20% 63V SNAP
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    5000 Hrs @ 125°C
  • Capacitance
    8100 µF
  • Voltage - Rated
    63 V
  • Ripple Current @ High Frequency
    10 A @ 10 kHz