B41691A5337Q7
Part number:
B41691A5337Q7
describe:
CAP ALUM 330UF 25V AXIAL
  • Tolerance
    -10%, +30%
  • Size / Dimension
    0.472" Dia x 1.181" L (12.00mm x 30.00mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    290mOhm @ 100Hz
  • Capacitance
    330 µF
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Impedance
    150 mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.1 A @ 10 kHz