B41691A8107Q9
Part number:
B41691A8107Q9
describe:
CAP ALUM 100UF 63V AXIAL
None
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 0
quantity
unit price
price
1
specifications
  • Tolerance
    -10%, +30%
  • Size / Dimension
    0.472" Dia x 1.181" L (12.00mm x 30.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    550mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 150°C
  • Capacitance
    100 µF
  • Voltage - Rated
    63 V
  • Impedance
    150 mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    2 A @ 10 kHz