B41691A8227Q9
Part number:
B41691A8227Q9
describe:
CAP ALUM 220UF 63V AXIAL
None
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 0
quantity
unit price
price
1
specifications
  • Tolerance
    -10%, +30%
  • Size / Dimension
    0.551" Dia x 1.181" L (14.00mm x 30.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    260mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 150°C
  • Capacitance
    220 µF
  • Voltage - Rated
    63 V
  • Impedance
    76 mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.8 A @ 10 kHz