B41692A7687Q9
Part number:
B41692A7687Q9
describe:
CAP ALUM 680UF 40V AXIAL
  • Tolerance
    -10%, +30%
  • Size / Dimension
    0.551" Dia x 1.181" L (14.00mm x 30.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    170mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    5000 Hrs @ 125°C
  • Capacitance
    680 µF
  • Voltage - Rated
    40 V
  • Impedance
    90 mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.6 A @ 10 kHz