B41693A9477Q7
Part number:
B41693A9477Q7
describe:
CAP ALUM 470UF 100V AXIAL
  • Tolerance
    -10%, +30%
  • Size / Dimension
    0.709" Dia x 1.535" L (18.00mm x 39.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    170mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    5000 Hrs @ 125°C
  • Capacitance
    470 µF
  • Voltage - Rated
    100 V
  • Impedance
    73 mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.7 A @ 10 kHz