B41696A5688Q7
Part number:
B41696A5688Q7
describe:
CAP ALUM 6800UF 25V AXIAL
  • Tolerance
    -10%, +30%
  • Size / Dimension
    0.827" Dia x 1.929" L (21.00mm x 49.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    19mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    3000 Hrs @ 125°C
  • Capacitance
    6800 µF
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Impedance
    11 mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    6.7 A @ 10 kHz