B41827A4105M
Part number:
B41827A4105M
describe:
CAP ALUM 1UF 20% 16V RADIAL
  • Tolerance
    ±20%
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 85°C
  • Capacitance
    1 µF
  • Voltage - Rated
    16 V