B41827A4225M
Part number:
B41827A4225M
describe:
CAP ALUM 2.2UF 20% 16V RADIAL
  • Tolerance
    ±20%
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 85°C
  • Capacitance
    2.2 µF
  • Voltage - Rated
    16 V