B41851A4477M000
Part number:
B41851A4477M000
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 4096
minimum : 0
quantity
unit price
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    Radial, Can
    General Purpose
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    710mOhm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Capacitance
    470 µF
  • Voltage - Rated
    16 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    315 mA @ 120 Hz