B41851A5228M000
Part number:
B41851A5228M000
describe:
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 2930
minimum : 0
quantity
unit price
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    Radial, Can
    General Purpose
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140mOhm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Capacitance
    2200 µF
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.09 A @ 120 Hz