B41851A5337M000
Part number:
B41851A5337M000
describe:
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    0.531" (13.50mm)
  • Capacitance
    330 µF
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    320 mA @ 120 Hz