B41858C8227M
Part number:
B41858C8227M
describe:
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Applications
    Automotive
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    199mOhm @ 10kHz
  • Lifetime @ Temp.
    5000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    0.866" (22.00mm)
  • Capacitance
    220 µF
  • Voltage - Rated
    63 V
  • Impedance
    180 mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    705 mA @ 100 kHz