B41858C9566M8
Part number:
B41858C9566M8
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP ALUM 56UF 20% 100V RADIAL
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Applications
    Automotive
  • Lifetime @ Temp.
    5000 Hrs @ 105°C
  • Capacitance
    56 µF
  • Voltage - Rated
    100 V