B41890A7187M
Part number:
B41890A7187M
describe:
CAP ALUM 180UF 20% 35V RADIAL
  • Tolerance
    ±20%
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    138mOhm @ 10kHz
  • Capacitance
    180 µF
  • Voltage - Rated
    35 V
  • Ripple Current @ High Frequency
    965 mA @ 100 kHz