B41890A7227M
Part number:
B41890A7227M
describe:
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
  • Tolerance
    ±20%
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    74mOhm @ 10kHz
  • Lifetime @ Temp.
    10000 Hrs @ 105°C
  • Capacitance
    220 µF
  • Voltage - Rated
    35 V
  • Impedance
    62 mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.205 A @ 100 kHz