B41896C5687M000
Part number:
B41896C5687M000
describe:
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 7387
minimum : 0
quantity
unit price
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    316mOhm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp.
    3500 Hrs @ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.866" (22.00mm)
  • Capacitance
    680 µF
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Impedance
    62 mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.205 A @ 100 kHz