B41896C6107M
Part number:
B41896C6107M
describe:
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
  • Tolerance
    ±20%
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.263Ohm @ 120Hz
  • Capacitance
    100 µF
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Ripple Current @ High Frequency
    680 mA @ 100 kHz