B41896C7227M000
Part number:
B41896C7227M000
describe:
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 13022
minimum : 0
quantity
unit price
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    689mOhm @ 120Hz
  • Capacitance
    220 µF
  • Voltage - Rated
    35 V
  • Ripple Current @ High Frequency
    965 mA @ 100 kHz