B41896D7107M000
Part number:
B41896D7107M000
describe:
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 13649
minimum : 0
quantity
unit price
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.516Ohm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp.
    7000 Hrs @ 125°C
  • Capacitance
    100 µF
  • Voltage - Rated
    35 V
  • Ripple Current @ High Frequency
    680 mA @ 100 kHz