B43231A2477M000
Part number:
B43231A2477M000
describe:
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 0
quantity
unit price
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.866" Dia (22.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 85°C
  • Height - Seated (Max)
    1.457" (37.00mm)
  • Capacitance
    470 µF
  • Voltage - Rated
    200 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.79 A @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.774 A @ 20 kHz