B43231A4687M
Part number:
B43231A4687M
describe:
CAP ALUM 680UF 20% 350V SNAP
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    1.378" Dia (35.00mm)
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 85°C
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 85°C
  • Height - Seated (Max)
    2.047" (52.00mm)
  • Capacitance
    680 µF
  • Voltage - Rated
    350 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.13 A @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.852 A @ 20 kHz