B43252A2157M000
Part number:
B43252A2157M000
describe:
CAP ALUM 150UF 20% 200V SNAP
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1609
minimum : 0
quantity
unit price
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.866" Dia (22.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    0.866" (22.00mm)
  • Capacitance
    150 µF
  • Voltage - Rated
    200 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    630 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    976.5 mA @ 20 kHz