B43252B2477M
Part number:
B43252B2477M
describe:
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    1.181" Dia (30.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    1.063" (27.00mm)
  • Capacitance
    470 µF
  • Voltage - Rated
    200 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.44 A @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.232 A @ 20 kHz