B43252B5227M000
Part number:
B43252B5227M000
describe:
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1603
minimum : 0
quantity
unit price
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    1.181" Dia (30.00mm)
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    1.654" (42.00mm)
  • Capacitance
    220 µF
  • Voltage - Rated
    450 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.11 A @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.72 A @ 20 kHz