B43305B2827M80
Part number:
B43305B2827M80
describe:
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.984" Dia (25.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 85°C
  • Height - Seated (Max)
    1.457" (37.00mm)
  • Capacitance
    820 µF
  • Voltage - Rated
    200 V
  • Impedance
    210 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.42 A @ 100 Hz