B43416C6607A000
Part number:
B43416C6607A000
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP ALUM 600UF 500V SNAP
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 0
quantity
unit price
price
1
specifications
  • Tolerance
    -10%, +20%
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Size / Dimension
    1.378" Dia (35.00mm)
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • Height - Seated (Max)
    2.244" (57.00mm)
  • Capacitance
    600 µF
  • Voltage - Rated
    500 V