B43416C9907A000
Part number:
B43416C9907A000
describe:
CAP ALUM 900UF 400V SNAP
  • Tolerance
    -10%, +20%
  • Size / Dimension
    1.378" Dia (35.00mm)
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • Height - Seated (Max)
    2.244" (57.00mm)
  • Capacitance
    900 µF
  • Voltage - Rated
    400 V