B43455B4828M7
Part number:
B43455B4828M7
describe:
CAP ALUM 8200UF 20% 350V SCREW
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    3.028" Dia (76.90mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Lead Spacing
    1.248" (31.70mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    10000 Hrs @ 85°C
  • Height - Seated (Max)
    6.681" (169.70mm)
  • Capacitance
    8200 µF
  • Voltage - Rated
    350 V
  • Impedance
    18 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    15.4 A @ 100 Hz