B43455B5828M
Part number:
B43455B5828M
describe:
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    3.028" Dia (76.90mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Lead Spacing
    1.248" (31.70mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    10000 Hrs @ 85°C
  • Height - Seated (Max)
    8.728" (221.70mm)
  • Capacitance
    8200 µF
  • Voltage - Rated
    450 V
  • Impedance
    16 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    18.5 A @ 100 Hz