B43456A4398M000
Part number:
B43456A4398M000
describe:
CAP ALUM 3900UF 20% 350V SCREW
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    2.532" Dia (64.30mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Lead Spacing
    1.122" (28.50mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    17mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    12000 Hrs @ 85°C
  • Height - Seated (Max)
    4.201" (106.70mm)
  • Capacitance
    3900 µF
  • Voltage - Rated
    350 V
  • Impedance
    20 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    12 A @ 100 Hz