B43458A4228M000
Part number:
B43458A4228M000
describe:
CAP ALUM 2200UF 20% 350V SCREW
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    2.032" Dia (51.60mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Lead Spacing
    0.874" (22.20mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    28mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    12000 Hrs @ 85°C
  • Height - Seated (Max)
    4.201" (106.70mm)
  • Capacitance
    2200 µF
  • Voltage - Rated
    350 V
  • Impedance
    31 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    7.6 A @ 100 Hz