B43504B5107M000
Part number:
B43504B5107M000
describe:
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1958
minimum : 0
quantity
unit price
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Size / Dimension
    0.984" Dia (25.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.35Ohm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    3000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    1.260" (32.00mm)
  • Capacitance
    100 µF
  • Voltage - Rated
    450 V
  • Impedance
    1.6 Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    650 mA @ 100 Hz