B43505C9337M000
Part number:
B43505C9337M000
describe:
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1605
minimum : 0
quantity
unit price
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    1.378" Dia (35.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    270mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    5000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    1.654" (42.00mm)
  • Capacitance
    330 µF
  • Voltage - Rated
    400 V
  • Impedance
    330 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.7 A @ 100 Hz